Як правильно вибрати подушку: наповнювачі, форма, висота і жорсткість < Майстерня матраців GASH
Мастерская матрасов GASH FacebookYoutubeINSTAGRAM +38(067)3516001

04 Листопад 2019

Як правильно вибрати подушку: наповнювачі, форма, висота і жорсткістьМастерская матрасов GASHМастерская матрасов GASH

Як правильно вибрати подушку: наповнювачі, форма, висота і жорсткість

 

Постільні приналежності необхідно регулярно оновлювати, адже з часом будь-яка подушка або ковдру втрачають свої властивості і привабливість. Відвідування магазину ставить споживачів перед питанням - яку вибрати подушку з безлічі запропонованих продавцем? Адже варіантів, дійсно, чимало. Всі вони відрізняються розмірами, формою, висотою, жорсткістю, дизайном. Чи є різниця між моделями або вибір - виключно справа смаку?

Як правильно вибрати подушку з урахуванням її особливостей

Подушка - невід'ємний атрибут комфортного і здорового сну. Її підбір слід здійснювати з урахуванням індивідуальних особливостей майбутнього власника. Одна і та ж модель може виявитися ідеальною для одного члена сім'ї та зовсім невідповідною для іншого. Не варто купувати однакові вироби для всіх дорослих і дітей. Як мінімум, слід врахувати особливості будови тіла людини, який буде користуватися подушкою, і його особисті переваги  Одні споживачі вважають за краще спати на жорсткій подушці, іншим до душі «думочка» з відчутною м'якістю. При наявності захворювань опорно-рухового апарату, суглобів ортопеди рекомендують використовувати спеціальні моделі. Також ретельно вивчити властивості виробу варто людям, схильним до виникнення алергічних реакцій.

Як вибрати подушку по висоті і жорсткості

Вибір висоти і жорсткості виробу слід робити з урахуванням побажань і звичок майбутнього володаря подушки:

  • якщо людина звикла спати на спині, потрібно модель висотою 8-10 см, виконана з поглибленням в центрі і середньої жорсткістю; або дуже тонка і пухнаста пухова з часткою пуху не менше 70%.
  • якщо людині комфортний сон на боці - подушка повинна бути досить високою і жорсткою для того, щоб створювати опору в зоні шиї (між мочкою вуха і плечем); оптимальна висота подушки в цьому випадку дорівнює довжині плеча;
  • якщо краща поза для сну - лежачи на животі, виберіть м'яку подушку невеликої висоти (6-8 см); в тих випадках, коли при сні на животі подушка в якості опори не потрібна - покладіть її під живіт для зняття напруги з попереку;​​​​
  • ​​​​ якщо уві сні людина часто перевертається і змінює положення тіла - купити краще невисоку м'яку подушку, якою зручно надати будь-яку форму.

 Але висота і жорсткість - далеко не єдині критерії вибору аксесуара. На що ще звернути увагу?  

Які подушки краще за формою

Форму подушки також вибирають з урахуванням кращою пози під час сну. Для того щоб уникнути дискомфорту і, як наслідок, болю в м'язах і проблем зі здоров'ям, вивчіть наступні рекомендації:

  • для сну на спині вибирайте невелику прямокутну подушку з виїмкою в центрі або невеликим валиком;
  • прямокутна подушка підійде і для сну на боці;
  • для сну на животі підійде класична подушка у формі прямокутника або виріб у вигляді зірочки;
  • подушка незвичайної форми - у вигляді підкови, букви Г, бублика підійде людям, які не звикли спати одні або люблять підвертати ковдру під ноги (такі ж моделі переважно використовувати під час вагітності).

Як вибрати подушку для сну, якщо ви сумніваєтеся в кращою позі або любите повертатися? Купуйте універсальний варіант - прямокутну модель середньої жорсткості і розміру. Круглі, овальні, довгасті вироби невеликої довжини краще підійдуть для використання в якості декоративних диванних елементів

Як вибрати подушку з урахуванням деталей пошиття

Технічні характеристики - висота, форма, розмір допоможуть забезпечити комфортний здоровий сон тільки в тому випадку, якщо подушка відповідає вимогам до пошиття. До даної категорії параметрів вироби відноситься тип матеріалу для створення оболонки подушки - «напірника», наповнювача.

Одне з головних правил підбору подушки для сну - відсутність зайвих декоративних елементів. Навряд чи вам сподобається спати на виробі, якщо вночі в мереживних оборках будуть заплутується волосся або в щоку упреться виступає візерунок з намистин. Всі шви і нитки повинні бути міцними, поверхня - гладкою. З подушки не повинні стирчати пір'я, пух або шматочки синтетичного наповнювача.

Яким може бути наповнювач для подушки

Всі подушки при аналізі наповнювача можна поділити на 2 категорії - натуральні і синтетичні. До першої групи належать вироби з «начинкою» з:

  • пуху і пера;
  • овечої вовни;
  • бамбукового волокна;
  • матеріалів рослинного походження.

Пухо-пір'яні подушки - один з найпопулярніших, довговічних і дорогих варіантів. Вони підійдуть всі споживачам, які не страждають на алергію. Такі моделі відмінно розподіляють тепло, швидко відновлюють «прим'яту» форму, відрізняються хорошою повітропроникністю. Основний недолік модифікацій - необхідність ретельного регулярного догляду і часта заміна.

Подушки з овечої вовни мають помітний терапевтичний ефект. Вони корисні людям, страждаючим захворюваннями м'язів, суглобів. Характеризуються відмінним теплорозподілення і не накопичують вологу всередині. Мінус - швидка втрата форми і знос.

Подушки з наповнювачем з бамбукового волокна мають антибактеріальні властивості. Вони гіпоалергенні, добре пропускають повітря, прості в догляді (прати можна в пральній машинці без втрати якості). Головний недолік бамбукового наповнювача - сильне поглинання вологи і втрата міцності через такого намокання.

Рослинні матеріали, використовувані в якості наповнювача для подушок, можуть бути різними. Це - гречане лушпиння, шишки хмелю, оболонка рисових дерен, копра і ін.) Такі подушки приємно пахнуть, але шарудять і відрізняються високою жорсткістю. Варіант на любителя.

 Який наповнювач краще для подушки - натуральний або синтетичний, можна зрозуміти тільки після знайомства з особливо другої категорії «начинки». До синтетичних наповнювачів відносять: силіконовий наповнювач; поліестер; віскоеластік; мікроволокно; мікрогель.

Силіконові подушки користуються великим попитом. І є причини - вони легкі, дешеві, швидко відновлюють форму, служать тривалий термін. Вироби з поліефірного волокна характеризуються високим рівнем м'якості. Вони «дихають», втрачають властивості при пранні в машинці. Головний мінус - короткий термін служби.

Віскоеластик - дорогий якісний наповнювач. Такі подушки добре підтримують голову, пропускають повітря, відновлюють свою форму. Головний недолік - неприпустимість прання. Доглядати за такими виробами складно.

Мікроволокно вважається синтетичним аналогом пуху. Воно не поглинає вологу, на ньому не затримується пил. Мінус - висока схильність електризації.

Подушки з мікрогеля в якості наповнювача схожі на вироби з мікроволокном. Але вони не електризуються, зберігаючи можливість поглинати вологу, відштовхувати пил, добре регулюють тепло, пружні. Такі вироби відрізняються комфортною щільністю.

«Особливі» подушки

Якщо в будинку є дитина або людина, що потребує використання спеціальної подушки для сну, вибору слід приділити більше часу.

Ортопедичні подушки не можна підбирати самостійно. Так, при появі болю в спині, шиї, м'язах недостатньо замінити постіль. Підібрати форму, розмір, модель вироби може тільки фахівець. Перед покупкою ортопедичної подушки обов'язково зверніться до лікаря-ортопеда.

Дитяча подушка підбирається з урахуванням віку та індивідуальних особливостей власника. Але є загальні рекомендації, які дозволять суттєво звузити асортимент зазначених товарів:

  • для дитини краще купити подушку з синтетичним наповнювачем - силіконом або мікрогеля, які відрізняються тривалим терміном служби, хорошими експлуатаційними якостями і гіпоалергенність;
  • чохол вироби для дитини повинен бути на 100% натуральним (з бавовни), завдяки чому подушка буде захищена від можливості виникнення статичної електрики;
  • якщо мета - купити подушку з природним наповнювачем, віддайте перевагу моделям з бамбуковим волокном або пуховою, виготовленим виробниками з позитивною репутацією і відомим ім'ям;
  • розмір подушки вибирайте, орієнтуючись на розмір плечей дитини - довжина виробу повинна бути трохи вже;
  • жорсткість подушки для дитини - середня, що дозволяє злегка «провалюватися» в місці зіткнення голови і тканини чохла;
  • вивчіть найдрібніші деталі - якість швів, щільність виробу, рекомендації виробника, відсутність запаху і ін .; дітям до 2-х років подушки використовувати небажано.

 З тих варіантів, які відповідають всім перерахованим вище пунктам вимог, спільно з дитиною підберіть ідеальну по оформленню модель. Використовуйте для сну знімні наволочки, які можна часто міняти і прати.

Як швидко вибрати подушку в магазині

Не розгубитися при виборі подушки в будь-якому магазині (як оффлайн, так і онлайн) дозволить допомогу консультанта. Попросіть у продавця підібрати вироби з потрібними вам характеристиками, уточніть,чи відсутній  вплив на організм (алергенність) добре вбирає наповнювач вологу. Дізнайтеся, чи можна прати виріб і як це правильно робити. Пам'ятайте - товар цієї категорії можна повернути протягом 14 днів після покупки. Протестуйте подушку вдома і в разі незадовільного результату - замініть його іншим. Від якості обраної моделі залежить, в першу чергу, здоров'я Вашої голови і шиї.